evde-kal-turkiye.png

DOĞRU İÇ ÇAMAŞIRI SEÇİMİ VE KULLANIMI


lila

Aday Üye
Katılım
15 Kas 2020
Mesajlar
14
Tepkime puanı
2
Puanları
3


İç çamaşırları hakkında çok şey bildiğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. İç çamaşır seçimi ve kullanımı ile ilgili kulaktan dolma bilgilerle kendinize zarar veriyorsunuz. Yanlış iç çamaşırı seçimi beraberinde bir çok soruna neden olmaktadır. Nerde nezaman hangi iç çamaşırı giyinmelidir ?

BİRKAÇ GÜN BOYUNCA AYNI İÇ ÇAMAŞIRI GİYİLEBİLİR Mİ?​

İç çamaşırlarınızı herhangi bir sebepten dolayı değiştiremediyseniz onları tekrar giyebilirsiniz. Ancak bu çok sık yapmazsanız iyi olur çünkü kirli iç çamaşırları enfeksiyona neden olabilir. Mümkünse yanınızda yeni külot taşımayı alışkanlık haline getirin.

SPOR SALONUNDA NASIL KÜLOT GİYİLMELİ?​

Spor yaparken nemi iyi emen kalın kumaştan yapılmış iç çamaşırları tercih etmelisiniz. Egzersiz yapmak için önceden hazırlık yapmak ve cildinize zarar vermeyecek özel iç çamaşırı satın almak en iyisidir.

GARDIROBUNUZDA KAÇ ÇİFT İÇ ÇAMAŞIRI OLMALI?​

Bu soru hakkında kesin bir kural yoktur, bu yüzden her şey yaşam tarzınıza bağlıdır. Hangi giysileri giyiyorsunuz ve ne sıklıkla yıkıyorsunuz? Spora gidiyor musunuz? Bu soruları yanıtlayarak, kendinizi iyi hissetmeniz için kaç tane külot ve sütyen edinebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bir çalışmaya göre, ortalama bir kadının dolabında yaklaşık 34 çift külot olduğu, bunun 14’ünün özel durumlarda giyilebileceği açıklandı. Elbisenizin modeline ve kumaşına bağlı olarak da sütyen seçebilirsiniz.

FARKLI BOYUTLARDA SÜTYEN GİYMEK UYGUN MUDUR?​

Sütyen boyutları, sayısal değerler gibi standartlara veya ölçütlere sahip değildir, bu yüzden birçok kadın değişik boyutta sütyenlere sahiptir. Üreticiye veya yere bağlı olarak sutyen etiketlerinde farklı numaralar görebiliriz. Bunu en iyi şekilde bilmek istiyorsanız mağaza sorumlusuna danışmaktan çekinmemelisiniz.

SÜTYENLE UYUNABİLİR Mİ?​

Bazı insanlar sütyenle yatmanın göğüsleri desteklediğini ve şekillerini kaybetmelerini önlediğini söylüyor. Bu, gerçeklikle ilgisi olmayan eski bir efsanedir. Kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir. Rahat hissetmiyorsanız, sütyen cildinizi tahriş edebilir, kan dolaşımını yavaşlatabilir ve aksi halde uykunuzu bölebilir. Uyumak için doğru kıyafetleri seçerken, yaptıkları kumaşa dikkat edin. Cildin nefes almasını sağlamak için kumaşın mümkün olduğunca doğal olması gerekir.

İÇ ÇAMAŞIRI İÇİN EN İYİ KUMAŞ NEDİR? FARK EDER Mİ?​

Kumaş önemlidir, fakat bilmeniz gereken şeyler var. En iyi seçenek, havanın serbestçe dolaşımını sağlayan ve hala nemi emen pamuktan yapılan giysilerdir. Doğal malzemelerden yapılan iç çamaşırlar, kullanıcının enfeksiyonlardan korunmasına yardımcı olur. Sentetik kumaşlar her zaman düşük kaliteyle eşanlamlı değildir. Bazı sentetik materyaller antrenmanlar için mükemmeldir. Bu malzemeden yapılmış iç çamaşırları, ter emer, termoregülasyona yardımcı olur ve daha rahat ve daha verimli egzersiz sağlar.

İÇ ÇAMAŞIRLARI KURUTUCUYA ATILIR MI?​

Külot ve sütyenleri elde yıkamak daha uygun bir seçenektir. Ancak buna ayıracak vaktiniz yoksa makineye atabilirsiniz. Ancak kurutma makinesi çamaşırlarınıza zarar vereceğinden önerilmiyor. Yüksek sıcaklık özellikle sütyen kayışlarınıza zarar verecektir.
 
Üst Alt