İşte AKP'nin İstediği Bakanlıklar

Herkül

Guru Üye
Katılım
9 Tem 2014
Mesajlar
12,177
Tepkime puanı
0
Puanları
36
İşte AKP'nin İstediği Bakanlıklar

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, koalisyon görüşmelerinde talep edecekleri bakanlıkları açıkladı.


Davutoğlu’nun CHP ile başlayacağı koalisyon turunda komisyon içinde bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ilk tercihlerinin ekonomi bakanlıkları olduğunu açıkladı.

Erdoğan’ın hükümet kurma görevini sonunda Davutoğlu’na vermesiyle koalisyon görüşmeleri başlıyor. Başbakan Davutoğlu ilk tur ziyaretlerine CHP ile başlayacağını açıklamasından sonra gözler talep edilecek bakanlıklara çevrildi. Komisyon içinde olması beklenen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, her muhalefet partisine ayrı komisyonlar gideceğini açıkladı. Yılmaz, ekonomi için de ayrı bir komisyon olduğunu sözlerine ekleyip “olası bir koalisyonda ekonomiyle ilgili bakanlıklar önceliğimiz olacak” dedi.

Habertürk’e açıklamalar yapan Cevdet Yılmaz’ın sözleri şöyle:

MHP VE CHP KOMİSYONLARI KURDUK
Bu zamana kadar geçen süreyi boşa harcamadık. CHP ve MHP için ayrı komisyonlar kurduk. Ekonomi için de ayrı bir komisyon oluşturuldu. Komisyonlarda ayrıntılı biçimde mukayeseler yaptık. Muhalefet ne demiş, seçim vaatlerinde neler söylenmiş. Baktık ve kendi pozisyonumuzu belirledik.

ÖNCELİK EKONOMİ BAKANLIKLARI
Piyasadaki rakamlar, ülke büyümesi, enflasyon şimdiye kadar ne kadar isabetli adımlar attığımızın göstergesi. Etrafımızdaki yangına rağmen oldukça sakin gidiyoruz. Sonuçta bu istikrar 13 yıllık bir emeğin ürünü. O yüzden bunun heba olmasını istemiyoruz. Seçimlerden önce 25 dönüşüm programı ilan ettik. Orta gelir tuzağını aşacağımız programlar hazırlandı. Bu politikalar, esas itibarıyla Meclis’in kabul ettiği dokümanların sonuçları. Olası bir koalisyonda ekonomiyle ilgili bakanlıklar önceliğimiz olacak.
 
Üst Alt